O mnie kilka słów

Witaj – kontakt ze mną to:

Emilia Wysocka-Stankiewicz

tel. 609256866

email: ews79@tlen.pl

Co mi w duszy gra –  to ziołowa muzyka

39

„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…”

Z wykształcenia jestem biologiem, kosmetologiem,”ochroniarzem środowiska” i pedagogiem – z zamiłowania zielarzem. Miłość do przyrody, roślin, ziół i chęć pozyskiwania z nich dobroczynnych substancji odziedziczyłam po dziadkach, pradziadkach i prapradziadkach. Niektórzy z nich byli szeptuchami, zielarzami, leśnikami. Kiedy na wsi lekarz lub felczer nie dawali rady chorobie to wysyłali swojego pacjenta do moich pradziadków w celu uzdrowienia. Jestem genetycznie uzależniona od przyrody :).

Od kilku lat hobbistycznie param się zielarstwem, a od pewnego czasu kosmetyką naturalną. Cały czas pogłębiam swoją wiedzę, ale też chcę się nią dzielić z innymi, stąd pomysł na Ziołowe Uroczysko i warsztaty dla małych i dużych. 

W erze chemii, która jest obecna w pożywieniu, kosmetykach i lekach, która niszczy nasze organizmy, sięgnijmy po stare i sprawdzone przepisy naszych babć na lecznicze maści, na ziołowe herbatki i nalewki. Stwórzmy sobie własną zielarska apteczkę pierwszej pomocy i wróćmy do natury. Na ziołowych spacerach staram się przekazywać wiedzę na temat leczniczego i kosmetycznego wykorzystania roślin, które często rosną nam nieśmiało w ogródkach a my nazywamy je chwastami nie zdając sobie sprawy z drzemiącej w nich mocy. 

Podczas warsztatów kosmetycznych uczę jak z kilku prostych składników, często zalegających nam w kuchennych szafkach, stworzyć naturalne, pozbawione konserwantów kosmetyki czy też domową chemię gospodarczą. 

W czasach, kiedy komputery i internet zdominowały życie młodego pokolenia, ja staram się podczas zielarsko – kosmetycznych spotkań uczyć najmłodszych jak postępować z przyrodą, aby oddała nam to co ma najdroższego – zdrowie, piękno i magię. 

Sięgnijmy głęboko do wiedzy naszych słowiańskich przodków, do tradycyjnej ludowej medycyny, uczmy się na nowo poznawać tajniki przyrody, świata roślinności i czerpmy z tego wiedzę, umiejętności i przyjemność. 

Był czas techniki, jest czas chemii i internetu a ja proponuję Wam czas wyciszenia, samorealizacji, powrotu do natury – zapraszam na spotkania ziołowo – kosmetyczne, na maksimum wiedzy i praktyki zdobytych podczas warsztatów. Wspólnie pozyskamy, przetworzymy i wyczarujemy rzeczy, za które Wasz organizm i skóra odwdzięczy się zdrowiem i pięknem. 

Rozpocznij swoją metamorfozę z Ziołowym Uroczyskiem

Serdecznie zapraszam

 

fb-minihttp://www.facebook.com/zioloweuroczysko/

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s