WARSZTATY W KROBII

Dwa owocne i przemiłe spotkania w miejscowości Krobia zorganizowane przez Radę Sołecką. 21 września spotkałyśmy się w przemiłym gronie a naszą przygodę z ziołową kosmetyką rozpoczęłyśmy oczywiście obowiązkowym ziołowym spacerem.

 

WP_20170921_16_56_49_Pro
GALASY 🙂

 

Po powrocie ze spaceru zabrałyśmy się pełne energii za przygotowanie maceratu olejowego z mieszanki ziołowej ukierunkowanej składem na różne skórne problemy. Do maceratu trafiły między innymi: nagietek, żółtlica, gwiazdnica, bniec biały, krwawnik, nawłoć, dziurawiec, żmijowiec, pokrzywa, babka lancetowata, przytulia czepna i rdestowiec japoński.

WP_20170921_16_38_30_Pro

Podczas przygotowywania maceratu opowiedziałyśmy sobie o tym jak i kiedy zbierać zioła, jak je przechowywać i przetwarzać.

Kolejnym punktem warsztatów było przygotowanie maści przeciwbólowej na maceracie z żywotnika i  sosny,  nalewce bursztynowej i oliwie magnezowej. Rozpuszczanie, mieszanie, blendowanie a na koniec zestaw olejków eterycznych o działaniu rozgrzewającym i przeciwbólowym uwieńczyły sukcesem tworzenie maści.

WP_20170921_18_29_17_Pro

Nasze drugie spotkanie (5.10) zaplanowałyśmy jako mydlarsko-pielęgnujące a tematem przewodnim były pachnące pilingi do ciała oraz mydełka. Było kreatywnie, szczególnie podczas tworzenia własnych pilingowych kompozycji i wiele radości podczas własnoręcznie wykonanych mydełek.

Kolejne spotkanie już umówione 🙂 tym razem na wiosnę na wypasiony zielarski spacer 🙂

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s